SolidCAM Temel Eğitimi

Esat AYKURT · 15 Eylül 2020

SolidCAM, SOLIDWORKS ile entegre çalışan, sınıfının en iyi CAM yazılımıdır. SolidCAM yazılımı takım yollarını SOLIDWORKS ara yüzünde ve tamamen CAD modeline bağlı bir şekilde oluşturur. SOLIDWORKS modelinde yaptığınız tüm değişiklikler anında CAM operasyonlarınızı da günceller. CAM operasyonlarının hesaplanması ve kontrol edilmesi esnasında SOLIDWORKS montaj veya parça ara yüzünden ayrılmanız gerekmez.

İşleme için kullanılacak olan tüm 2B ve 3B geometriler SOLIDWORKS modeli ile birebir uyumludur. SOLIDWORKS parçanızın tasarımında bir değişiklik yapsanız bile tüm CAM operasyonlarınız SolidCAM tarafından otomatik olarak anında güncellenir.

Bu eğitim video serimizde, SOLIDWORKS ile çizdiğiniz, yada SOLIDWORKS ortamında açtığınız modelinizi, SolidCAM’e aktarma ve SolidCAM içerisinde operasyon ekleyerek takım yollarını oluşturmayı öğreneceksiniz.

2.5 Eksen frezeleme operasyonlarında, yüzey tarama, profil, havuz , delik delme vb operasyonları öğrenerek, prizmatik geometriye sahip parçaların hızlı bir şekilde işlenmesi için fikir sahibi olacaksınız.

HSR ve HSM ile kompleks 3B parçalar, havacılık parçaları ve kalıplar için akıcı kaba ve finish takım yolları türeteceksiniz. Bu modüller katı modelinizi otomatik olarak tanıyarak sizlere bir kaç bilgi girişi ile hızlı cam yapma konforunu sağlayacak.

3 Eksen frezelemenin tamamlayıcısı olan HSS modülü ile, radyus, pah gibi sınır işleme mantığı işlemekte sor olacağınız bölgelerin direk yüzey seçimi ile nasıl işleneceğini öğreneceksiniz.

Parça işleme stratejisinde çığır açan iMachining teknolojisi ile tanışarak, normal işleme sürelerine göre %70 kadar zaman tasarrufu sağlayacak, yüzlerce CAM ve CNC uzmanın bilgilerini avuçlarınızın içinde tutacaksınız.

Eğitmen

Esat AYKURT
Esat AYKURT

SolidCAM Eğitim Uzmanı

 

EĞİTİM PROGRAMI

 

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhabalar, bu eğitimimizde şu an için sertifika sınavı bulunmamaktadır. Bu sebeple sertifika verilmemektedir.

  1. Merhabalar, şu anda SolidCAM Temel eğitimi sadece frezeleme operasyonları için eklenmiş olup torna ile ilgili içerik bulunmamaktadır.

 1. Merhaba yeni bir yere geçtim divizör var solidcam 4.eksen olarak ayarlandı divizör dede açılı delikler işleyeceğim fakat daha önce kullanmadım kare parçalarda divizör açılı nasıl işleniyor bilgi verebilir misiniz.

  1. Merhabalar
   Eğitim paneli menüsünde rozetlerim kısmında eğitimi tamamladığınıza dair rozeti görüntüleyebilirsiniz.

  1. Merhabalar. eğitim sonunda şu anda bir sertifika sınavı bulunmamakta dolayısıyla bir sertifika verilmemektedir.

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 4 Gün - 31 Ders

Zorluk: Temel Düzey

Kategori: ,