SolidCAM HSS Eğitimi

Dilek YILDIZ · 1 Mart 2024

SolidCAM HSS modülü; lokal yüzeylerin finiş operasyonlarında kullanılan, sınırdan bağımsız direkt olarak seçilen yüzey üzerinde işleme yapmamızı sağlayan bir 3 eksen frezeleme modülüdür.

Nurbs yüzey hesaplama özelliği sayesinde hesaplama hızları standart 3 eksen modüllerine göre çok daha hızlı, yüzey kalitesi ise çok daha iyidir. Aynı zamanda modelden bağımsız çalışabildiği için ters açıların işlenmesine de olanak tanır. Özellikle radyus, pah ve üzerinde delik-kanal gibi geometrilerin bulunduğu parçaların işlenmesinde yüzeyin kapatılmasına gerek duyulmadan işleme yapmanızı sağlar.

Takım yollarının her aşamasında giriş ve çıkış değerlerine müdahale edilebilir. Takım yolları yüzeye teğet bir şekilde uzatılabilir veya budanabilir. Bu sayede de modele müdahaleye gerek kalmadan hızlı bir şekilde lokal yüzeylerin işlenmesi sağlanır.

Bu video serisinde HSS menüsü içerisinde bulunan paralel kesim, eğriye paralel, yüzeye paralel, eğriye dik, iki eğri arası geçiş, iki yüzey arası geçiş ve projeksiyon komutlarını inceleyeceğiz.

Eğitmen

Siteye Kayıt Olanlara Ücretsiz

Eğitime Kaydol

Eğitim İçeriği


Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 9 Ders | 1 Saat 20 Dakika

Zorluk: Sertifikalı, Temel Düzey

Kategori: