SOLIDWORKS Motion ile Hareket Analizi Eğitimi

Anıl ERDİL · 9 Aralık 2020

SOLIDWORKS Motion hareket analizi ile tasarlamış olduğunuz mekanizmaları prototip aşamasına gelmeden çalışıp çalışmadığını test edebilir. İhtiyacınız olan motor ve piston gibi komponentlerin seçimini doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hareket analizi sonuçlarını SOLIDWORKS Simulation statik analize aktararak parça üzerinde ki gerilme değerlerini görebilirsiniz.

Bu eğitim içeriği gerçek hayata uygun örnekler ile desteklenmektedir. Eğitim sonunda kendi tasarımlarınızı üretime geçmeden başarılı bir şekilde en uygun motor seçimini tork, güç değerlerini önceden tespit edebileceksiniz.

Bu eğitim içerisindeki tüm dersleri tamamlayarak bölüm sonu sınavını geçtiğiniz zaman sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Eğitmen

Anıl ERDİL
Anıl ERDİL

SOLIDWORKS Analiz Projeleri Teknik Destek Sorumlusu

Tek Seferlik Ödeme

SATIN AL

Premium Üyelere Ücretsiz

Eğitime Kaydol

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. HAYIRLI GÜNLER
  ÇÖZEMEDİĞİM BİR VİDA SOMUN SİSTEMİNDE VİDAYA TORK VERİYORUM VİDA DİŞ ÇAP BELLİ İÇ ÇAP BELLİ ORTALAMA ÇAP BELLİ VİDA HATVESİ BELLİ İTME KUVVETİNİ
  BULMAK İSTİYORUM BU ESNADA VİDA VE SOMUNDA OLUŞAN STRESLER VE YÜZEY BASINÇLARINI GÖRMEK İSTIYORUM.EĞER PROGRAMDA BU KONULARIN CEVABI VARSA.
  TEK SEFERLİK ÖDEME İLE EĞİTİMİ SATIN ALMAK İSTİYORUM.
  PROGRAMDA ANLATILAN DERSLERİN KATI MODELLERİDE BİZE GÖNDERİLYORMU ?
  HANGİ SİMİLASYON PAKETİNE SAHİP OLMAK GEREKLİDİR,
  SAYGILARIMLA.
  SALİH BEŞER,

  1. Merhabalar Salih bey,
   Sormuş olduğunuz sorunun konusu hareket analizi ile ilgili değildir.Tasarım üzerindeki gerilme değerleri ile ilgileniyorsanız. Statik analiz yapmanız gerekiyor. SOLIDWORKS Simulation statik analiz yaparken SOLIDWORKS Simulation bağlantı elemanı olarak cıvata tanımladığınızda tork değerini veya ön yükleme değerini girerek analizi gerçekleştirebilirsiniz. Buna karşılık modeldeki yer değiştirme ve gerilme değerlerini görebilirsiniz. SOLIDWORKS Simulation bağlantı elemanına mukavemet değerlerini tanımlarsanız cıvatanın kaç kat emniyetli olduğunu görebilirsiniz. SOLIDWORKS Simulation Standard eğitimi satın almanızı öneririm. Not: Burada bağlantı elemanın üzerindeki gerilme değerini göremezsiniz sadece kaç kat emniyetli olduğunu reaksiyon kuvvetlerinin ne olduğunu görebilirsiniz. Eğer sizin probleminiz tasarımla ilgili değilde cıvata üzerindeki uzama ve gerilme değerleri ise daha ayrıntılı açıklama için solidworks@tekyaz.com mail atabilirsiniz.

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 1 gün | 10 ders

Zorluk: Sertifikalı, Temel Düzey

Kategori: ,