SOLIDWORKS Electrical Schematics Eğitimi

Bora Demirci · 8 Eylül 2020

SOLIDWORKS Electrical Schematic ile otomasyon sistemleri, elektrik kabin ve  hatları için devre çizim ve tanımlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Electrical Schematic, oluşturmuş olduğunuz teknik resimlerden üretim ve sunum  için raporlar ve listeler almanıza olanak sağlar. Bu derste Electrical Schematic, temelden alınarak detaylarıyla birlikte anlatılmıştır.

Eğitimimizde; proje oluşturma, teknik resim çizimleri hazırlama ve çizimler içinde semboller, bileşenler, üretici parçaları oluşturma ve tanımlama işlemlerine değineceğiz. Teller, Kablolama , PLC tanımlamaları ve 2 boyutlu kabin taslaklarıyla beraber Raporlama konularından bahsedeceğiz.

Bu eğitimi tamamlayarak elektrik ve otomasyon sistemleriniz için devre çizimlerini ve şema işlemlerini gerçekleştirerek elektrik projesi için gereken bilgileri öğrenmiş olacaksınız.

Bu eğitim içerisindeki sınavları geçerek tüm dersleri tamamladığınız zaman sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Eğitmen

Bora Demirci
Bora Demirci

Elite Applications Engineer

Tek Seferlik Ödeme

SATIN AL

Premium Üyelere Ücretsiz

Eğitime Kaydol

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Elektrik Pano projelendirmede, şahsıma büyük kolaylık ve profesyonel çalışma sağlayacak SolidWorks Electrical eğitiminde katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

  1. Merhaba,

   Electrical Schematic içerisinde Hidrolik-Pnömatik tasarım yapabilirsiniz. Bu eğitim içinde hidrolik-pnömatik anlatılmamaktadır. Ancak bu konu hakkında kısaca sembol kütüphanesi ve tel tipleri içindeki kategorilerine değinilmektedir.

   Electrical 3D, SOLIDWORKS CAD içinde eklenti olarak çalışmaktadır. Electrical Schematic ile gerçekleştirmiş olduğunuz tasarımları SOLIDWORKS CAD içinde düzenleyerek otomatik olarak tel, kablo, demet tesisatı oluşturarak tel, kablo boyu çıktısı, kablo kanal doluluk oranı gibi değerleri alabilirsiniz. Bunun yanı sıra mekanik tasarımlarınıza elektrik sisteminizi de dahil ederek nihai ve daha gerçekçi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

   Electrical 3D Eğitiminde, elektrik montajı oluşturma, kabin, ray, kablo kanalı montaj ve yerleştirme işlemlerine değinilmektedir. 3D bileşen oluşturma, tel ve kablo tesisatı, tel-kablo uzunluk ve kablo kanal dolgu hesaplama konularından bahsedilmektedir.

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 2 gün - 18 Ders

Zorluk: Sertifikalı, Temel Düzey