SOLIDWORKS Eğitimi

Esra PLEVNE BÜKE · 9 Haziran 2020

SOLIDWORKS, kolay ve hızlı şekilde öğrenerek, hayalinizdeki fikirleri 3B modellere dönüştürebileceğiniz bir bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımıdır.

Bu eğitimimizde parça dosyaları oluşturma, birleştirilmesi için montaj teknikleri uygulama ve üretim detayları için teknik resim hazırlama ile ilgili ipuçları ve püf noktalarını öğreneceksiniz.

Parça tasarımı için SOLIDWORKS’te düzlem ve yüzeyleri kullanarak 2 boyutlu değiştirilebilir çizimler oluşturacağız. Bu çizimlerden yararlanarak ekstrüzyon, döndürme, süpürme komutları ile katı parçalar oluşturacağız. Tasarladığımız katı parçalar üzerinde kesme ve standart delik açma komutlarını uygulayacağız. Ardından tasarımı tamamlanan parçaya malzeme atama ve kütle hesabı özelliklerine değineceğiz.

Tasarımı tamamlanmış parçaları montaj ortamında bir araya getirme teknikleri ile hareketli montajlar oluşturacağız. Oluşturduğumuz montaj üzerinde iç içe geçme analizi ve çarpma testi gibi detaylı montaj komutlarını öğreneceğiz.

Tasarladığımız parça ve montaj dosyalarını teknik resim ortamına atarak imalat için gerekli detayları ekleyeceğiz. Montaja ait patlatılmış görünüş ve malzeme listesi eklemeyi göreceğiz.

Bu eğitim içerisindeki sınavları geçerek tüm dersleri tamamladığınız zaman sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Hadi öğrenmeye başlayalım.

Eğitmen

Esra PLEVNE BÜKE
Esra PLEVNE BÜKE

TEKYAZ Eğitim Projeleri Yöneticisi

Siteye Kayıt Olanlara Ücretsiz

Eğitime Kaydol

EĞİTİM İÇERİĞİ

SOLIDWORKS Temelleri ve Arayüz

Çizime Giriş

Temel Parça Modelleme

Simetri ve Draft ( Açı ) Unsuru

Çoğaltmalar

Döndürme Unsuru

Kabuk ve Feder Unsuru

Parça Düzenleme / Onarma Yöntemleri

 Tasarım Değişiklikleri

Konfigürasyonlar

Global Değişken ve Denklemler

Teknik Resim

Kesitler

Aşağıdan Yukarı Montaj Modelleme

Montaj Kullanımı

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhabalar,
  İlginiz için teşekkürler. Sac metal ve yüzey eğitimleri şu anda hazırlanıyor. Yakın zamanda platforma eklenecekler.
  Saygılarımızla
  TEKYAZ

 2. Öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim.Öğrencilik hayatımın içerisinde kendimi geliştirmek amacıyla eğitiminizi tamamladım.Gerek üniversitede aldığım eğitim gerek kendi çabalarımla öğrendiğim şeyler ile eğitiminizi kolaylıkla bitirdim.Bu eğitimde bildiğim şeyleri pekiştirdim ve bilmediğim noktaları da öğrenmiş oldum.Bunun yanı sıra bilgimi sertifika ile belgelendirmiş oldum.Bu olanakları bize sağladınız için teşekkür ediyorum ve hocamıza da ayrıca anlatımda ki başarısı için tebrik ediyorum.

  Saygılarımla…İyi çalışmalar dilerim.

 3. Hiç SOLIDWORKS bilmeyen birinin bile eğitimi tamamlayarak belirli bir düzeye gelebileceği şekilde hazırlanmış olması çok güzel olmuş. Hocamızın açık ve net bir anlatımının olması derslerin akıcı olmasını sağlamış. Ayrıca derslerin kısa olması sıkılmadan izlememi sağladı. Bilmediğim birçok noktayı eğitimi tamamlayarak öğrendim. Bölüm sonlarındaki sınavlar anlatılan konuyu pekiştirme açısından çok faydalı oldu.
  Başta anlatan hocamız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  1. Merhaba Taha bey,
   Eğitimlerimize göstermiş olduğunuz ilgiye ve geri bildiriminize çok teşekkür ederim. Tekrar diğer eğitimlerde görüşmek üzere. Hoşça kalın.

 4. Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
  Bizlere anlaşılır ve akıcı bir anlatım biçimi ile sunduğunuz bu eğitime herkesin mutlaka katılması gerektiğini düşünüyorum.

 5. Eğitim videolarının hazırlanma aşamasından tutun eğitim içeriklerini hazırlayanlara kadar teşekkür ederim.Keyifli bir şekilde eğitim tamamladım.Bu tarz eğitimleri alanında öncü bir firmanın sunmuş ve sertifika programına dahil etmesi ayrıca güzel bir proje olmuş.

 6. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Böyle kaliteli içerikleri bizlere sertifika ile birlikte sunmanız gerçekten takdire şayan. Bu başarılı proje için sizi tebrik ediyorum.

 7. Vermiş olduğunuz emek için teşekkürler. Eğitimin her açıdan çok başarılı. İyi çalışmalar.

 8. Öncelikle Esra Hanıma daha sonra emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
  Çok açık ve net bir anlatımıyla hiç bilmeyenler için bile kolaylıkla öğrenebileceği bir anlatım olmuş.

  1. Şeyda hanım, Göstermiş olduğunuz ilgi ve güzel geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere. Hoşça kalın.

 9. Eğitimlerde anlatım , ses tonu ve eğitim detayları çok iyi çok teşekkür ederim böyle güzel eğitimler için.

  1. Merhaba Emirhan bey, Olumlu geri bildiriminiz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere. İyi çalışmalar dilerim.

 10. Merhabalar;
  SOLIDWORKS Eğitimini üyelerinize ücretsiz olarak sunduğunuz için saygı değer hocama ve tekyaz firmasına teşekkür ederim. Bir Üniversite öğrencisi olarak eğitimin çok faydası oldu.
  İyi Çalışmalar
  Saygılarımla

 11. Emeğiniz ve güzel anlatımınız için hocamıza çok teşekkür ederim. Ücretsiz kendimizi geliştirmemize olanak sağlayan Tekyaz ailesinede teşekkür ederim.

 12. Merhabalar,
  O kadar güzel anlatımınız var ki gerçekten çok öğretici bir eğitim olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

 13. Merhabalar, öncelikle böyle bir platform oluşturulduğu için sizlere çokça teşekkür ederim. Öğrenci olduğum için pandemi boyunca böyle kurslar kişisel gelişim sağlamak çok güzel bir avantaj olmuş. Sıra diğer kursları izleyip öğrenmeye. Herkece tekrardan teşekkürler…

 14. Esra hanım, programı en sade ve akıcı bir dille anlatımınızdan dolayı teşekkür ederim.
  Bildiklerimi pekiştirmiş, bilmediklerimi öğrenmiş oldum.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 15. Öncelikle Esra Hanıma daha sonra emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
  Eğitimin her açıdan çok başarılı. İyi çalışmalar.

  1. Merhabalar,

   Sertifikalı bir eğitimi tamamladığınız zaman sertifikanız 3 iş günü içerisinde size e-posta ile gönderilmektedir. 3 iş gününü aşan durumlarda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

   İlginiz için teşekkürler.

 16. Eğitim çok güzeldi çok teşekkür ederim. Fakat eğitim sertifakısını aldığımda karekod veya sertifika numarası yoktu. Eğer bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Gerçekten öğrenci-yeni mezun dostu bir platform. İyi ki denk gelmişim. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhabalar,
   Geribildiriminiz için teşekkür ederiz. Sertifika numarasının eklenmesi konusu takibimizde idi ve 1 Ağustos 2021 itibariyle bu sistemi devreye aldık. Ancak bu tarihten önceden alınmış sertifikalara zaten önceden sertifika gönderildiği için karışıklık olmaması açısından tekrar e-posta gönderilmedi. Sizin sertifikanızı link olarak tarafınıza gönderdik.
   Karekod şu an için sertifikalara eklenmemekte, sadece bir numara eklenmekte. Bu numara ile internet sitemiz üzerinden doğrulama yapılabiliyor.
   İyi çalışmalar dileriz.

 17. Merhaba Esra Hanım.
  Emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim.
  Bir sorum vardır.
  Bir öyrencinin CSWA sinavı verecek seviyyede Solidworksa hakim olması için normalde kaç günlük bir kurs alması lazımdır?
  İyi Çalışmalar
  Saygılarımla

 18. Herkesin emeğine sağlık. Çok güzel bir giriş eğitimi olmuş. Esra hocamın da ses tonu anlatış şekli çok akıcı ve harika . Ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum 🙂

 19. Merhabalar,
  Alt yapım olmasına rağmen, yeni bilgiler edindim. Tüm bu çalışmada yer alan ekibe ve özellikle anlatımının bu denli güzel ,akıcı ve net olduğu hocama emeğinizden dolayı çok teşekkür ederim.

 20. Merhabalar,
  Eğitimleri kısa ve öz anlaşılır bir şekilde bizlere sunduğunuz için çok teşekkürler.
  Bu eğitimin BTK Akademiye de eklenmesi lazım bence, birçok kişiye ulaşabilmesi için.
  İyi günler.

 21. Merhabalar Esra Hanım, vermiş olduğunuz eğitim için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık, gayet eğitici bi içerik olmuş.

 22. eğitimi yeni yarıladım, modelleme bilgisini okulda temel eğitim ve sonra ihtiyaç halinde o konu ile ilgili video izleyerek ilerletmiş biri olarak nizami bir eğitimin değerini ve kalitesini anladım.
  Her videoda çok değerli bilgiler ve nüanslar var.

 23. Allah sizden razı olsun sayenizde çok şey öğrendim.Öncelikle anlatımlar süper ve ekstrasında verilen değerlendirme sınavının adım adım olması bence çok güzel olmuş ellerine sağlık Esra Hocammmmm

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 4 gün - 61 ders

Zorluk: Sertifikalı, Temel Düzey

Kategori: ,