Geomagic for SOLIDWORKS Eğitimi

Recep KARA · 10 Mayıs 2023

Geomagic for SOLIDWORKS Eğitimi

Geomagic ile modellerinizde bulunan nokta bulutlarını ve üç boyutlu tarama verilerini kolay ve hızlı bir şekilde 3B katı modeller haline getirebilirsiniz. SOLIDWORKS programı içerisine eklenti olarak gelen bir CAD yazılımıdır.

Nokta bulutu veya mesh şeklinde üç boyutlu tarama cihazı ile taranmış olan modellerinizi referans alarak, katı veya yüzey modelleme süreçlerini daha hızlı bir şekilde yönetebileceğiniz imkânlar sunmaktadır. Tersine mühendislik için vazgeçilmez yöntemlerden biri olan 3B tarama işleminizde size büyük kolaylık sağlar.

Bu eğitim Geomagic for SOLIDWORKS programı sonunda;

 • Tarama datalarını çok hız bir şekilde import edebileceksiniz,
 • Komut geçişlerinde bekleme yapmadan hız bir şekilde çalışma yapabileceksiniz,
 • Yoğun mesh datalarını basitleştirme yaparak ekran kartlarınızı yormadan çalışmalar yapabileceksiniz,
 • Düzenleme araçlarını kullanarak mesh datasının temizliğini çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz,
 • Tarama datasının istediğiniz bölgesinden seçim yaparak referans düzlemler veya eksen atama işlemleri gerçekleştirebileceksiniz,
 • Tasarlamış olduğunuz modelleri sapma analizi ile kontrol ederek gerçeğe çok daha yakın parçalar tasarlayabileceksiniz,
 • Birden fazla tarama datasını hizalama komutu sayesinde üst üste gelecek şekilde ayarlamalar yapabileceksiniz.

Bu eğitim videolarını tamamladığınızda tersine mühendislik konusunda bir adım öne çıkabileceksiniz.

Eğitmen

Recep KARA
Recep KARA Author

Elite Application Engineer

Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Eğitimi yarıladım videoların akıcı,anlaşılır,kısa olması çok iyi bu konuda eğitmenimize çok teşekkür ederim.Sektör için önemli bir adım atan, bu fırsatı veren Tekyaz ailesine çok teşekkür ederim

 2. Eğitimi tamamladım. uygulama yapabilmem için programı yüklemem gerekiyor. Sertifika sınavında uygulama çıkabilir diye sınavı daha yapmadım. Tekyaz ailesine teşekkür ederim.

  1. Merhabalar,
   Eğitim ücretsizdir ancak programı kullanabilmeniz için lisansa ihtiyacınız var. Bu sebeple eğitim için form doldurmanızı talep ediyoruz.
   Saygılarımızla

  1. Merhabalar,
   Geomagic For SOLIDWORKS ürünü bir partner programdır. Dolayısıyla DS SOLIDWORKS tarafından sağlanan öğrenci sürümleri içerisinde bu eklenti bulunmamaktadır.
   Eğitim için kayıt formunu doldurarak deneme sürümü talebinde bulunabilirsiniz. Deneme sürümü programın ana sağlayıcısı olan ARTEC3D tarafından temin edilmektedir.
   Saygılarımızla

Eğitim Bilgileri

Tahmini Süre: 15 Ders | 2 Saat 10 Dakika

Zorluk: İleri Düzey, Sertifikalı